Na obiekcie Enea Stadion dnia 2024-03-15 19:30 miało miejsce spotkanie Lech Poznan vs Warta Poznań - wynik 2-0

W ostatnim meczu Ekstraklasy drużyny Lech Poznań i Warta Poznań zmierzyły się na Enea Stadion. Mecz, który odbył się 15 marca o godzinie 19:30, zakończył się zwycięstwem Lecha 2-0. Pomimo braku goli w pierwszej połowie, obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi, zdobywając bramki po przerwie.

Mecz Lech Poznań - Warta Poznań: Raport

W miniony wtorek na Enea Stadionie odbyło się starcie między drużynami Lech Poznań a Warta Poznań w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:30, a sędzią głównym był Krzysztof Jakubik z Polski.

Początek spotkania nie przyniósł bramek, a obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry. Gospodarze starali się narzucić swoje warunki, ale Goście skutecznie bronili się, nie pozwalając na strzały na bramkę.

W 52. minucie nastąpił przełom w meczu - Kevin Velde strzelił gola dla Lecha Poznań, otwierając wynik na 1-0. Asystę przy tym trafieniu zanotował Filip Marchwiński, który świetnie odegrał piłkę do strzelca.

W dalszej części meczu obie drużyny starały się zdobyć bramkę, ale skutecznie działające obrony utrzymywały wynik na korzyść Gospodarzy. Dopiero w 80. minucie Kevin Velde ponownie wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie Lecha na 2-0. Tym razem asystę zanotował Adam Czerwiński.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Lech Poznań zasłużenie wygrał z Wartą Poznań 2-0. Mecz obfitował w emocje, zwłaszcza po bramkach, które ostatecznie przesądziły o losach spotkania.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki - w drużynie gospodarzy kartoniki obejrzeli Bartosz Salamon, Ali Gholizadeh oraz Elias Andersson. Natomiast w zespole gości nie odnotowano żadnych ostrzeżeń.

Nie odnotowano czerwonych kartek w tym meczu, co świadczy o fair play zawodników obu drużyn.

Lech Poznań w kolejnych spotkaniach zmierzy się z zespołami Stal Mielec, Pogon Szczecin i Puszcza Niepołomice, natomiast Warta Poznań spotka się kolejno z drużynami Zaglebie Lubin, Slask Wroclaw i Korona Kielce.